Kalbos pasirinkimas

karantinoInformuojame, kad karantino laikotarpiu nuo 2020 12 16d dirbsime nuotoliniu būdu ir toliau konsultuosime Jus bei tieksime Jums statybines medžiagas!
Į prekybos salonus klientai neįleidžiami!
Užsakymai yra primami telefonu ar el. paštu su atsakingais pagal prekių grupę vadybininkais.
Jūsų užsakymus pristatome samdomu transportu arba prekes galite atsiimti prekių išdavimo punktuose visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose prieš tai suderinus konkrečius terminus
Prekių atsiėmimas galimas saugioje atsiėmimo vietoje tik iš anksto užsakius nuotoliniu būdu.
• Galimas apmokėjimas per el. bankininkystę arba išankstiniu pavedimu, o didmenos klientams – pagal sutarties sąlygas.

Atsiskaitymai už prekes grynais pinigais ar kortele nebus galimi !Rankiniu būdu suformuotos fasadinės plytos yra natūralus degtas produktas. Plytos, kaip statybinė medžiaga, naudojamos nuo neatmenamų laikų. Dėl jų unikalių savybių ir grožio, sumūrytas fasadas yra itin vertinamos ir šiandien.

Kaip tinkamai sumūryti fasadines plytas ir kokias medžiagas naudoti, paprastai nusprendžia rangovas, vadovaudamasis savo patirtimi. Čia pateikiamos rekomendacijos yra tik aprašymas, kaip tinkamai atlikti darbus. Nepaisant rekomendacinio pobūdžio, tai yra naudinga instrukcija, atsižvelgus į ją ir tinkamai mūrijant plytas bus galima suformuoti patrauklų statinį.

1. PRIEŠ KLOJANT PLYTAS

1.1                 Užsakymo pateikimas

Kadangi „Vandersanden“ gamyklos gamybos linijos yra modernios ir jų yra daug, dažniausiai visi produktai pristatomi labai greitai. Nepaisant to, rekomenduojama užsakymą pateikti išanksto, kad tiekėjas turėtų pakankamai laiko pasirūpinti tinkamu užsakymu, administravimu ir pristatymu. Visada užsakykite visą reikalingą plytų kiekį, vienos partijos.

1.2                 Fasadinių plytų pristatymas

Pasirūpinti, kad prieš pradedant darbus į statybų aikštelę būtų pristatytos visos reikalingos fasadinės plytos. Tik taip galima užtikrinti tinkamus fasadinių plytų spalvų perėjimus (taip pat žr. 2.1 sk.). Jei neturite pakankamai vietos sandėliuoti plytas statybų aikštelėje, imkitės reikalingų atsargumo priemonių ir pasitarkite su savo statybinių medžiagų tiekėjų, pasirūpindami, kad visos fasadinės plytos būtų užsakytos iš vienos degimo partijos. Dėkite padėklus tik ant lygaus ir švaraus paviršiaus.

1.3                 Apžiūra

Apžiūrėkite ir įvertinkite pristatytas fasadines plytas statybų aikštelėje, įsitikinkite ar jos atitinka užsakymą. Kiekvienas fasadinių plytų padėklas yra pažymėtas CE ženklo etikete, kurioje pateikiama visa informacija apie pristatytas plytas.

1.4                 Tinkamas laikymas statybos vietoje

Sudėkite padėklus ant sauso paviršiaus, pvz., ant nedidelių medinių sijų. Saugokite fasadines plytas nuo lietaus, didelės drėgmės ir tykštančio purvo.

1.5                 Vidutinio ilgio ir aukščio nustatymas

Norėdami nusistatyti vidurkį, paimkite 10 atsitiktinių plytų iš įvairių padėklo eilių, įskaitant plytas iš padėklo apačios, viršaus ir vidurio krašto. Vidutinį aukštį nustatysite sudėdami šias 10 plytų vieną ant kitos. Po to išmatuokite bendrą aukštį ir padalinkite iš 10. Taip pat nustatysite vidutinį plytų ilgį.

Jei derinamos dviejų ar daugiau tipų fasadinės plytos, reikia nustatyti kiekvieno tipo plytų vidutinį ilgį ir aukštį atskirai, kaip tai apibūdinta aukščiau. Tuomet palyginkite visų tipų plytų duomenis ir išveskite bendrąjį matmenų vidurkį.

1.6                 Plytų panaudojimas

Fasadinė plyta turi du trumpuosius kraštus ir du ilguosius kraštus. Jei bent vienas trumpas kraštas ir vienas ilgasis kraštas neturi tokių defektų kaip nedideli įtrūkimai, įdubimai ir nutrupėję kampai, laikoma, kad plyta atitinka priimtinumo standartus ir gali būti naudojama. Kuriuo galu ar šonu į išorę turi būti pasukta plyta, nustatys mūrininkas.

2. MŪRIJIMO METU

2.1                 Tinkamas fasadinių plytų atspalvių perėjimas

Tai yra svarbiausia taisyklė, kurios, dažnai nepaisoma. Tačiau tik tai padeda užtikrinti spalvinių atspalvių perėjimą, be ryškių spalvinių skirtumų, fasado išorėje. Vienu kartu naudokite plytas iš 4 ar 5 skirtingų padėklų. Imkite plytas nuo padėklo įstrižai, kaip pavaizduota iliustracijoje, pridedamoje prie kiekvieno padėklo. Atidarykite kitus 4–5 padėklus, kai pirmojo padėklo plytos baiginėjasi, kad ir toliau spalvos būtų derinamos sklandžiai. Tai užtikrins gražu ir tolygų visų fasadinių plytų atspalvių perėjimą.

2.2                 Pakartotinis plytų užsakymas

Jei reikia užsisakyti papildomų plytų, visada tiekėjui perduokite informaciją apie pirmąjį pristatytą užsakymą. Gamykla„Vandersanden“ imsis visų priemonių, kad pristatytų jums tos pačios degimo partijos plytas. Pasirūpinkite, kad prieš pakartotinai užsakytas plytas pristatant į statybų aikštelę nebūtų sunaudotos visos plytos iš pirmosios partijos. Nepamirškite apie sklandžių atspalvių perėjimų principą. Tokias plytas taip pat būtina derinti tarpusavyje.

2.3                 Naudokite kokybišką mūrijimo skiedinį

Paprastai mūrijimo skiedinį sudaro cementas (rišamoji priemonė), smėlis ir vanduo, taip pat gali būti dedami papildomi priedai ir medžiagos. Rekomenduojama naudoti kuo mažiau priedų. Visada rinkitės skiedinį, kurio sudėtis būtų tinkama pagal numatytąją paskirtį ir tinkamai surištų tarpusavyje fasadines plytas. Jei skiedinį ruošiate aikštelėje, pasirūpinkite, kad būtų naudojamas tinkamas kiekis cemento ir švaraus vandens.

Privalumas renkantis gamykloje paruoštą skiedinį – tai, kad jo sudėties vientisumą ir kokybę garantuoja skiedinio tiekėjas. Geras skiedinys užtikrins tinkamą sukibimą. Tai galima patikrinti atliekant 1 minutės patikrinimą. Suriškite dvi plytas tarpusavyje su skiediniu, praėjus 1 minutei jas vėl atskirkite. Jei naudojamas gerai sukimbantis skiedinys, prie kiekvienos plytos prilips maždaug vienodai skiedinio.

2.4                 Mūrijimas su plonomis siūlėmis

Kai reikia plonų siūlių, galite mūryti 3 skirtingais būdais:

  • Naudoti plonam sluoksniui skirtą skiedinį: taip galima dirbti su maždaug 4 mm storio siūlėmis. Tačiau dėl šio tipo skiedinio sudėties negalima naudoti mentelės, vietoje to reikia naudoti dozavimo pistoletą arba maišą su antgaliu.
  • Skystų skiedinių naudojimas: šio tipo skiedinio sudėtis yra maždaug per vidurį tarp plono sluoksnio skiedinio ir standartinio cemento pagrindo skiedinio. Skiedinį galima kloti mentele, tačiau siūlė gaunama kiek storesnė (maždaug 6–8 mm).
  • ZERO formatas: ZERO plytų, patentuotų „Vandersanden“ formatas, leidžia naudoti klasikinį plytų klojimo būdą išgaunant vos 4 mm storio siūles. Taip yra dėl to, kad skiedinys iš dalies įsigeria į plytos paviršių. Tokiu atveju naudojamas mūrijimo skiedinys atitinka tuos pačius reikalavimus kaip ir atliekant įprastus mūrijimo darbus (žr. 2.3 sk).

Mūrijant su skystu skiediniu siūlės nebeturi būti storos ir ryškios. Nors naudojant plono sluoksnio skiedinį ir ZERO tipo skiedinį siūlės yra vos matomos, rekomenduojama pritaikyti skiedinio spalvą pagal plytų spalvą. Jei spalvos per daug skiriasi, efektas gali būti nemalonus akiai.

2.5                 Pirmųjų plytų sluoksnių apsauga

Apatiniai plytų sluoksniai dažnai yra taškomi purvais. Nuo to galima paprastai apsisaugoti uždengiant juos plastikine plėvele. Taip pat aplink pastatą galite pabarstyti žvirgždo ar skaldos, kad purvas taip nesitaškytų.

2.6                 Šviežiai sumūrytos struktūros apsauga

Šviežiai sumūrytą sienos fragmentą pasibaigus darbo dienai reikia apsaugoti uždengiant difuzine plėvele. Tai neleidžia struktūrai permirkti lietuje. Dėl į plytas patekusio vandens padidėja tikimybė, kad skiedinys bus praskiestas, suriš plytas ne taip tvirtai ir išsikristalins. Baigę mūrijimo darbus pasirūpinkite, kad kuo greičiau būtų tinkamai įrengta lietvamzdžių sistema ir drenažas, kad fasadas nemirktų.

2.7                 Mūrijimo darbai lietingu oru

Dėl tų pačių priežasčių,, minėtų 2.6 sk., primygtinai rekomenduojame lietingu oru nemūryti.

2.8                 Apsauga nuo skiedinio likučių pridžiūvimo

Skiedinio perteklių, kuris klojimo metu yra stumiamas link ertmių, kad jas užpildytų, geriausiai pašalinti su mentele. Jei lieka nenuvalyto skiedinio, kyla pavojus, kad tarp išorinio ir vidinio paviršiaus pasiliks drėgmės tiltas, per kurį į struktūros vidų galės patekti drėgmė.

2.9                 Tinkamas izoliacijos montavimas

Jei renkatės sienų konstrukciją su oro tarpu, prie sienos iš vidinės pusės reikia tvirtinti ertmes užpildančią izoliaciją. Šį darbą reikia atlikti labai atidžiai. Jei izoliacija taip pat liečiasi prie išorinių paviršių, ją paklojus netinamai į vidines sienas gali prasiskverbti drėgmė.

2.10               Venkite užteršimo

Laikykite medinius paviršius, iš kurių gali bėgti skysčiai (pvz., prisotintą įmirkytą medieną) atskirai nuo mūro. Iš tokios medienos lietaus atveju bėgantys skysčiai gali palikti dėmių. Jei fasadines plytas, sienos plytas ar stogo čerpes reikia pjaustyti, pasirūpinkite, kad šie darbai būtų atliekami pakankamu atstumu nuo mūro. Į plytas įsiėdusius miltelius ir dulkes išvalyti yra labai sunku.

2.11               Sausas ir šiltas oras

Jei oras nuolat yra sausas ir šiltas, rekomenduojama darbo dienos pabaigoje šviežiai paklotą mūrą papildomai sudrėkinti. Taip skiedinys neišdžiūsta per greitai ir užtikrina tinkamą plytų surišimą.

3. BAIGUS MŪRIJIMO DARBUS

3.1                 Fasadų apdaila

Siūlės yra neatsiejama matomo fasado dalis. Dėl to skiedinio, kuris matosi tarp plytų, spalva yra ypač svarbi vertinant bendrą rezultatą. Jei fasadinių plytų atspalviai yra skirtingi, paprastai šviesios siūlės tokius atspalvių skirtumus išryškins, o tamsios siūlės – prislopins. Jei plytos yra vienodo atspalvio, dažniausia pasirenkamas panašaus tono apdailinis skiedinys. Tai padidina fasado išvaizdos homogeniškumą.

Apdailos darbus reikia atlikti ypač atidžiai. Tinkamai nenuvalius, ką tik sumūrytų fasado elementų, cementas gali nutekėti.

3.2                 Fasadų valymas

Jei mūras ištepamas, pvz., atsirado nubėgimai, siena pasidengė tepalais, šlifavimo dulkėmis, dažais ar grafičiais, geriausia kreiptis į specializuotą valymo įmonę. Valymas su atitinkamais chemikalais paprastai atliekamas 3 etapais:

1.                         Produktas praskiedžiamas, kaip nurodyta ant pakuotės, ir purškiamas ant tų fasado dalių, kurias reikia valyti

2.                         Kurį laiką produktui leidžiama įsigerti.

3.                         Produktas nuplaunamas dideliu kiekiu vandens.

Daugiau informacijos apie atitinkamų produktų naudojimą ir saugumo reikalavimus ieškokite gamintojo dokumentacijoje.

Balto išsikristalinimo, kuris kai kada atsiranda netrukus po to, kai mūrijimo darbai baigiami, tokiu būdu valyti nereikia. Dažniausiai tai yra iš skiedinio besiskiriančios druskos nuosėdos. Paprastai jos ištirpsta lietaus vandenyje ir išnyksta. Žinoma, galite paspartinti šį procesą reguliariai apipurkšdami pastato fasadus nestipria vandens srove. Nenaudokite aukšto slėgio žarnų.

3.3                 Hidrofobinis naudojimas

Hidrofobiškumas pasiekiamas naudojant cheminę nuo vandens prasiskverbimo apsaugančią medžiagą, kuria jūsų fasadas padengiamas tam, kad į jo vidų neprasiskverbtų vanduo. Paprastai rankiniu būdu suformuotų fasadinių plytų tokiu būdu saugoti nereikia: Dėl savo porėtos struktūros plytos nekaups lietaus vandens, o patekęs vanduo ilgainiui pasišalins kaip garai.

Tam tikromis aplinkybėmis tokia danga gali apsaugoti fasadą nuo per greito išsipurvinimo, pvz., vietose, kur daug medžių (dumblių ir samanų), ar labai intensyvus eismas (išmetamųjų dujų nuosėdų). Tokiu atveju visada rinkitės aukštos kokybės produktus ir patikėkite darbus atlikti specialistams. Kokybiškas hidrofobinis produktas prasiskverbs giliai į mūro struktūrą ir veiksmingai jį apsaugos, neapribodamas plytų pralaidumo garui, kad tarp fasado ir sienos susidariusi kondensato drėgmė ir toliau galėtų būti tinkamai išgarinama.

3.4                 Plytų dažymas (arba tinkavimas)

Iš rankinių būdu suformuotų plytų sumūrytus fasadus galima dažyti. Geriausia iš pradžių kruopščiai nuvalyti plytas šepečiu, kad neliktų smėlio ir dažai geriau priliptų.

Visada naudokite aukštos kokybės dažus. Rekomenduojama dažymo darbus patikėti atlikti specializuotai įmonei.

© 2016 Klinkera. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt

Statybinės medžiagos