Kalbos pasirinkimas

Dėmesio!

Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas, dėl ko Klinkeros salonai vietoje klientų neaptarnaus nuo kovo 16 d iki kovo 30 d. !
Klientus konstultuosime ir užsakymus priiminėsim nuotoliniu būdu telefonu ir/ar elektroniniu laišku !
Prekes pristatysime į objektą Jūsų pasirinktu transportu. Prekių pristatymo terminai bus suderinta su kiekvienu klientu asmeniškai telefonu arba el. paštu.
Už prekes galimas atsiskaitymas tik bankiniu pavedimu, o klientams turintiems atidėtą mokėjimą pagal sutarties sąlygas.
Atsiskaityti už prekes grynais pinigais ar kortele nebus galima !
Atsiprašome už nepatogumus ! 

2. Armuojamas fasadas, dedant tinkliuką, jei tinkliukas 160gr., dedamas dvigubas armavimas, jei tinkliukas 200gr., uztenka ir viengubo armavimo.

3  4  5                                 6

3. Užarmavus dedami kaiščiai, kaiščių ant fasado turi buti minimaliai 5vnt/m2, jei siena aukštesne 6,7,8 metrai, atitinkamai dideja ir kaiščių kekis i 1m2 6,7,8vnt. Aukščiausiai galima be pertvaros dėti iki 8metrų.

7  8  9

4.Gruntuojama giluminių gruntu, kad geriau sukibtu klijai.

5. Klijuojama lauko sąlygom skirtais klijais, rekomenduojama markė C2T-S1 būtina atkreipti i klijų kibimo laikotarpi, jei per ilgai klijai buvo uztepti ant sienos, užsideda ant klijų plėve taip plyteles su klijais sukimba blogai ir ateityje gali visai nukristi nuo fasado.

11  12  13  14

6. Visu klijavimo metu, siena reiktu apsaugoti nuo lietaus ir kondensato patekimo ant klijuojamos sienos, siekiant išvengti ateityje galinčiu atsirasti pabalimų (Kalcinių hidroksidu migracijos iš cemento), kuriu valymas sukelia daugybe problemų.

Plytelių siūlių užtaisymas:

Vienas svarbiausiu momentas, kada galima sugadinti vizualinį namo grožį yra plytelių ir siūlių netinkamas užtaisymas, ko pasekoje gali atsirasti pabalimai ant sienos arba skirtis siūlės spalvos tonas, ištaisyti šias pasekmes labai sunku. Kad to išvengti reiktu laikytis kelių taisyklių:

15  16  17  18

1. Užtaisineti siūles su daugumos gamintojų siūlių mišiniais galima esant minimaliai paros temperatūrai nežemiau +5 laipsniai, jei bus mažiau siūlių užpildas džiūsta nepakankamai greitai, viduje esantys komponentai, tarp jų cementas neturi galimybes savalaikiai susirišti tarpusavy nepaliekant išorėje nepageidaujamų estetikai kalkinių pabalimų paviršiuje. Naudoti papildomus priešaltinius priedus į mišinius gamintojai taip pat nerekomenduoja !

2. Ruošiant siūlių mišinį, turi būti naudojamas tas pats vandens kiekis kiekvieno naujo užmaišymo metu, siekiant kad būtų spalva vienoda.

3.Siūlių užtaisymas pradedamas tik nuo viršaus i apačia ir ne kitaip, jei bus taisoma is apačios i viršu, turi būt užtikrinta 100% sienos apsauga nuo lietaus patekimo ant sienos viršutinės dallies, kuri dar neužtaisyta mišiniu. Priešingu atveju lietaus vanduo per viršutinę sienos dalį tarp plyteliu pateks už plytelių nugaros ir nubėgs tai pat užplytelių nugaros ir siūlių apatinės dalies, pasekmės nepageidaujamos – pabalimai ir siūlių spalvos šviesėjimai

4. Grūdant į tarpus tarp plytelių siūlių užpildą, reikia gerai itrinti kad neliktu mikro tarpu pro kuriuos lyjant lietui gali patekti vanduo už plytelių, veliau pakaitinus saulei lietaus vanduo garinasi į lauko pusę kartu išnešdamas ir mineralines medžiagas iš plytelių klijų ir armavimo mišinio (calcio hidroksidai CaO ir kt.).

4. Šviežiai užtaisytą siena turi būt saugoma nuo lietaus ir kondensato min. 2-3 paras dengiant difuzine kvėpuojančia plėvele glaudimo prie sienos būdu. Jei dengiama polietilenine nekvėpuojančia plėvele, ji negali būt glaudžiama prie sienos, turi but paliktas tarpas drėgmės iš sienos šalinimosi ventiliacijai kad ryte pašvietus saulei nesusidarytu „šiltanamio efektas“, vėl galimi pabalimai

5. Jei yra kombinuotas fasadas su struktura,kuomet plytelės eina apatinėje dalyje, o struktūrinis tinkas virštutinėje dalyje, pirmiausia klijuojasi plyteles, po to dedasi struktūrinis tinkas, struktūrinis tinkas sankirtoje su plytelėm apačioje turi būti užleistas ant plytelių briaunos, kad lietaus vanduo bėgdamas nuo sienos viršaus struktūrinio tinko paviršium nepatektų už plytelės nugaros, nes vėl galimi pabalimai! Dedant struktūrinį tinką, kai plytelės jau yra suklijuotos, būtina kad visa plytelių siena būtų uždengta ir apsaugota nuo galimo užteršimo struktūriniu tinku ar dažais. Valymas yra problematiškas.

Jei nėra galimybes klijuoti pirma plytelių, o plyteles klijuojamos vėliau, kai struktūrinis tinkas jau uždėtas ant sienos, sujungimai su struktūriniu tinku tiek horizontaliam, tiek vertikaliam pjūvyje, turi buti gerai užsandarinti silikonu kraštai, nes kitaip lyjant lietui gali patekti vanduo, tada vėl galimi fasado pabalimai.

Jei išbala fasadas

1. Pasirodžius baltoms dėmėms ant klinkerinių plytelių fasado reikia pirmiausia nustatyti jų atsiradimo priežastį (patenka lietaus vanduo už plytelių siūlės, šviežia siūlė gavo lietaus, šalčio ir/ar kt.). Dažniausia problema, kad žmonės neišsiaiškinę priežasties baltavimų puola naudoti įvairius valiklius, kurių daugumos išvis negalima naudot baltavimams šalinti, nes dauguma yra druskos rūgšties pagrindu, kuri valo ne vien baltavimus bet ir ardo plytelių siūles, keičia jų spalvą ir pridaro kitu negerų dalyku, o džiaugsmas pašalinus pabaltavimus būna laikinas, nes problema atsinaujina pasikartojus lietui ir drėgmei patekus po plytelėmis, o suardyta ir pakitus siūlių spalva neatsinaujina.

2. Fasado plovimas nuo klijų, siūlių užpildo likučių, pabalimų galimas po 2-3 sav. nuo darbų atlikimo. Geriausia plauti vandeniu ir bandyti pašalinti mechaniniu būdu. Valant fasadą turi buti naudojami valikliai kurių sudėtyje nėra druskos rūgšties komponentų. Valiklį reikia parinkti atsižvelgus į fasado nešvarumų ypatumus. Rekomenduojama pasitarti su klinkerio produktų gamintojais arba jų atstovais Lietuvoje.

Bet kuriuo atveju kokį valiklį benaudotumėt, reikia jį išsibandyt mažiau matomoj vietoj ant nedidelio ploto, ir panaudojus valikli, palaukti 3-5 dienas, kad priimti sprendimą ar galima jį naudoti toliau.

© 2016 Klinkera. Visos teisės saugomos. Sprendimas: ITgidas.lt

Statybinės medžiagos